• Repertoire

    Het repertoire van Patricia Smulders bestaat uit grote koorwerken met orkest zoals: oratoria, opera, symfonieën en missen en ook uit a-capella koorwerken, al is van de a-capella werken lang niet alles vermeld.
    De genoemde werken heeft Patricia als koorzanger (sopraan) uitgevoerd. Solostukken zijn niet opgenomen in deze lijst.

    The repertoire of Patricia Smulders consists in a large number of choral works with symphony orchestra such as: oratorios, opera, symphonies and masses. Even a-capella choral works are on her repertoire and mentioned below. Patricia has performed the aforementioned works as a chorister (soprano). Solo pieces are not included.

    Het koor repertoire van Patricia Smulders

    Hendrik Andriessen – Te Deum Laudamus
    Johann Sebastian Bach
    – Matthaus Passion | Johannes Passion | Markus Passion (reconstructie) | Hohe Messe | Magnificat | Weihnachts Oratorium | Jesu meine Freude | Cantaten (vele) | Motetten | Sanctus
    Carl Philipp Emanuel Bach – Magnificat
    Ludwig von Beethoven – Mis in C-dur | Missa Solemnis | 9e Symfonie (An die Freude)
    Leonard Bernstein – Chichester Psalms
    Arjan van Baest – Choral works (cd Pro Luce) (link naar Spotify)
    Eduard de Boer – Wedding of the moon and sun
    Johannes Brahms – Ein Deutsches requiem | Schicksalslied | Liederen | Motetten | Fest- und Gedenksprüche | Geisliches Lied
    Jetse Bremer – Arrangementen voor koor en vocalgroup | Pythonia Pagode (scenisch)
    Benjamin Britten – Rejoice in the Lamb | A ceremony of Carols
    Anton Bruckner – Messe F moll | Christus Factus Est
    Giacomo Carissimi – Jephte (delen uit)
    Edward T. Chapmann – The three ravens
    Marc-Antoine Charpentier – Te Deum
    Bob Chilcott – The making of the drum | You and me | 5 songs for upper voices
    Claude Debussy – Trois Chansons
    Gerhard Deutschmann – Drei Chansons
    Mathieu Dijker – Gods eigen manier | Het menselijk bedrijf| De Steen der wijzen | L’albatros
    Bart van Dongen – Schoonheid van stagnatie
    Antonio Draghi – Stabat Mater
    Rihards Dubra (geb. 1964) – Ave Maria I
    Maurice Duruflé – Requiem | Quatre Motets
    Antonin Dvorak – Requiem | Messe D Dur | Stabat Mater
    Amin Amel Ebrahimi (geb. 1997) – He woke up in the snake’s dream
    Ēriks Eŝenvalds – Only in sleep
    Ola Gjeilo – Nortern lights | Unicornis Captivator | Ubi Caritas
    Edvard Hagerup Grieg – Avé Maris Stella
    Hans Leo Hassler – Missa Sine Nomine
    Howard Goodall – Love Devine
    Henryk Mikolaj Górecki – Totus Tuus
    Georg F. Händel – Saul | Messiah
    Johann Michael Haydn – Requiem
    Joseph Haydn – Die Jahreszeiten | Schöpfung | Stabat Mater | De Jaargetijden (Nederlandse J.Kinker versie uit 1803)
    Gustav Holst – The Planets | You and me | I love my love | There was a tree
    John Ireland The hills
    Leoš Janáček – Otcenás (Unser Vater)
    Mauricio Kagel – Lithurgieën
    Albert de Klerk – Stabat Mater
    Zoltán Kodály – Missa Brevis
    Jean Langlais Messe Solenelle (link naar geluidsfragment)
    Morten Lauridsen – Lux Eterna | O Magnum Mysterium | Sure on this shining night
    Ton de Leeuw – The birth of music | The magic of music
    Franz Liszt – Missa Choralis
    Paweł Łukaszewski (geb 1968)Two Lenten Motets
    James Macmillan – Magnificat | Nunc Dimittis
    Gustav Mahler – 2e symfonie | 3e symfonie | 8e symfonie
    Frank Martin – Messe pour double choeur a cappella
    Bohuslav Martinů – The Epic of Gilgamesh
    Evert van Merode – Choral works (cd Pro Luce)
    Felix Mendelssohn Bartholdy – Die 1e Walpurgisnacht | Symfonie 2, Lobgesang op.52 | Wer nur die Lieben Gott läst walten | verleih Uns Frieden | Denn er hat seinen Engeln befohlen | Richte mich Gott
    Johan de Meij – Symphony nr. 5 Return tot Middle Earth
    Alfred Momotenko – Na Strastnoy
    Claudio Monteverdi – Vespro Della Bata Vergine (Maria Vespers)
    Thomas Morley – Fyer Fyer mu heart
    Wolfgang A. Mozart – Requiem | Messe in C
    Jan Mul – Stabat Mater
    Carl Orff – Carmina Burana | Catulla Burana | Der Mond (scenisch)
    Renato Pacozzi – diverse werken
    Arvo Pärt – The Beatitudes | Te Deum | Morning Star | Bogoróditse Djévo
    Mark van Platen – Licht
    Francis Pott (geb. 1957) – Ubi caritas er amor, Deus ibi est
    Francis Poulenc – Lithanie à la vierge noire | Vinea Mea Electa | Timor et Tremor | Stabat Mater | Salvé Regina | Mis in G | Gloria
    Sergei Prokovief – Alexander Newski | Iwan de Verschrikkelijke
    Giacomo Puccini – Tosca (scenisch) | Messa di Gloria
    Henry Purcell – Dido and Aeneas (scenisch)
    Sergej Rachmaninov – Vespers (All-Night Vigil)
    Ariel Ramírez – Missa Criolla
    Maurice Ravel – Daphnis et Chloë | Trois Chansons
    Josef Rheinberger – Abendlied
    Max Reger – Acht Geisliche Gesänge
    Gioacchino Rossini – Petite Messe Solenelle
    John Rutter – Requiem | Magnificat
    Camille Saint-Sains – Oratorio de Noël
    Franz Schubert – Miriams Siegegesang | Messe in G-dur
    Mátyás Seiber – Three nonsens songs | Three Hungarian folksongs
    Aleksandr Skrjabin – Prometheus
    Herman Strategier – 4 Maria Antifonen | Stabat Mater
    Igor Strawinski – Symphonie de Psaumes | The Rakes progress
    Karol Szymanowski – Stabat Mater op. 53
    Ernst Toch – Geographical Fuge
    Pjotr Iljitsj Tschaikowski – Sieben Chöre
    Ralph Vaughan Williams – Five English folksongs | Dona Nobis Pacem
    Giuseppe Verdi – Aida (scenisch) | Requiem | Quattro Pezzi Sacri
    Antonio Vivaldi Gloria in D maj
    Janet Wheeler (geb. 1957) Clock-a-clay | The Cries of Music
    William Walton – Belshazzars feast
    Hugo Wolf 6 Geistliche Lieder
    Jan Dismas Zelenka Maginificat ZWV 108

    …en vele korte kamerkoor werken, begeleid of a-capella en koordelen uit opera / operette.

    Naast de vele geweldige (orkest-) dirigenten met wie ik deze koorwerken, opera’s, symfonieën en oratoria heb gezongen zijn er een paar koordirigenten onder wie ik met veel plezier voor langere tijd heb gezongen zoals: Peter Serpenti, Hoite Pruiksma, Louis Buskens, Gijs Leenaars en Béni Csillag en recent nog een project olv. Krista Audere

    De orkesten bestonden voornamelijk (maar zeker niet alleen) uit:
    Symfonieorkesten:
    LSO | HBO | Philharmonie Zuidnederland | studentenorkest Brabants Conservatorium | Orchestre Philharmonie de Liège | Residentieorkest | Philips Symfonieorkest
    Begeleidingsorkesten zoals:
    Kamarata Zuid | Collegium Instrumentale Eindhoven | Orkest Zuid | diverse kamerorkesten